MEDIÁLNÍ PARTNER

    

               www.radioblanik.cz

 

 - - SPOT - TRHY BECHYNĚ - -

LASKAVĚ DĚKUJEME

         www.mestobechyne.cz

  

                   www.jika.cz

  

                www.cez.cz

          www.nadacecez.cz

     

           www.izotem.cz

   

            www.botonozka.cz

           

             www.kulturnidum.cz

        

            www.supsbechyne.cz

      

   

      

              

                    www.toitoi.cz

       

          www.panstvi-bechyne.cz

 

       

       

AKCE A NOVINKY NA EMAIL

NEWSLETTER

Zde se můžete přihlásit k zasílání informačních mailů - AKCE a NOVINKY - vše Vám přijde pohodlně na Váš mail.

VAŠE DOTAZY

Potřebujete s něčím poradit?

Chcete se na něco zeptat?

... tak nám neváhejte napsat!

ANKETA

Líbily se Vám Keramické trhy Bechyně?

Celkem hlasů: 12801
DOPORUČUJEME WEBY
POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ:

TOPlist

Okolí Bechyně

Zajímavá místa v okolí Bechyně

Černická obora

Černická oboraZaložena Petrem Vokem v r.1586, kdy zaujímala rozlohu 4 500 ha. Od r. 1781 zaujímá rozlohu něco málo přes 2 000 ha a je v ní 6 rybníků. K nejznámějším patří Rytíř, využívaný k rekreačním účelům, dále Starý, Nový, Vyhnanický. Černická obora je i oblíbeným místem houbařů a sběračů borůvek. V oboře je zachována stavba loveckého zámečku, který nechal v letech 1792-93 postavit J.V.Paar. Lovecký zámeček byl v posledních letech rekonstruován a na rozlehlých loukách v jeho blízkosti bylo zřízeno nové golfové hřiště.

Dobronice

Obec na Lužnici asi 7 km od Bechyně. K návštěvě se nabízí především zřícenina hradu ze 14. století tyčící se na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 metrů. Dominantou hradu je válcovitá věž, do současnosti se dochovaly také pozůstatky hradního paláce ze 14. století, kaple a obytných budov. Další památkou pak je gotický kostel Panny Marie. Jak z hradu, tak od kostela je krásný výhled na údolí Lužnice.

hrad Dobronice

Stádlec

Obec vzdálená asi 10 km od Bechyně. Sem na řeku Lužnici byl přenesen řetězový most postavený v letech 1847 - 1848 na Vltavě v nedalekém Podolsku. Na počátku šedesátých let dvacátého století byl most odborně rozebrán a v roce 1975 znovu sestaven právě ve Stádleci. Celková délka mostu je 157 metrů, šířka mostovky činí 6 metrů. V obci se ještě nachází renesanční zámek z 15. století, který byl ve století 18. barokně upraven. Na zámku strávil svá poslední léta český vynálezce František Křižík.

Vlastiboř a Borkovice

Vesnice při silnici na Soběslav se zachovalými stavbami jihočeského lidového baroka z 1. poloviny 19. století. Objekty jsou začleněny v ochranném programu památkové péče. Součástí Borkovic je i osada Jitra s památnou myslivnou. Nedaleko obce se nacházejí borkovická blata, kde byla v minulosti prováděna těžba rašeliny. Rašelinné cihly, tzv. borky se po vysušení používaly jako palivo. Nejzachovalejší část blat byla v roce 1980 vyhlášena chráněným územím a prochází jím 4,5 km dlouhá naučná stezka. Informační tabule seznamují návštěvníky s ekosystémem rašeliniště a s dřívějšími i moderními způsoby těžby rašeliny. Stezka je určena pěším návštěvníkům, velká část je však přístupná i cyklistům.

Vlastiboř vlevo a vpravo Borkovice - kaple

Další odkazy:
Černická obora - fotogalerie
WWW stránky obce Dobronice
Fotografie mostu ve Stádleci
WWW stránky obce Stádlec
WWW stránky obce Borkovice

KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ, TRHY BECHYNĚ, BECHYŇSKÉ KERAMICKÉ TRHY

Kam na výlet ?.....NEVÁHEJTE A ČTĚTE DÁL....

Pro milovníky pěších a cyklistických výletů jsme připravili několik tras, které vedou zajímavými místy na Bechyňsku. Naší snahou je provést návštěvníky nejen známými výletními místy, ale ukázat i místa méně známá, nikoliv však méně zajímavá.

Každá trasa je opatřena krátkým popisem a odkazem do mapy s fotografiemi. K dispozici je i výškový profil trasy a soubor souřadnic pro GPS navigaci.

Trasy pro pěší

Cyklotrasy

Další odkazy:
Cyklostezky na serveru Jihočeský-kraj.cz
Popis červené trasy č. 0104 Tábor-Bechyně na serveru Domovina.cz